HDP Urfa'da 55 aday adayını tanıttı

img
URFA - HDP, Urfa’da 55 aday adayını tanıttı. HDP İl Eşbaşkanı Rıdvan Yavuz, 24 Haziran seçimlerine Urfa olarak hazır olduklarını belirtti.
 
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Urfa İl Örgütü, aday adaylarını tanıtmak üzere basın toplantısı düzenledi. Big Nobel Kafe'de düzenlenen toplantıya, partinin Diyarbakır Milletvekili Nimetullah Erdoğmuş ile çok sayıda yurttaş katıldı. Programın yapıldığı salona “Yurttaş,  yoldaş, arkadaş Demirtaş” ve “Her yerde, hep beraber diyebilmek için bizler kazanacağız” yazılı pankart asıldı. 
 
‘URFA SEÇİMLERE HAZIR’ 
 
Demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirenler adına saygı duruşundan sonra konuşan HDP İl Eşbaşkanı Rıdvan Yavuz, 24 Haziran seçimlerine Urfa olarak hazır olduklarını belirtti. 7 Haziran seçimlerinde çalışma yürüten birçok arkadaşlarının şu an cezaevinde olduğunu hatırlatan Yavuz, Urfa’daki tutuklu belediye eşbaşkanlarının adını sayarak, “Onların adına da çalışacağız” dedi. 
 
‘HDP’Yİ BARAJ ALTINA BIRAKAMAYACAKLAR’ 
 
HDP Diyarbakır Milletvekili Nimetullah Erdoğmuş da, HDP’nin baraj altında kalması için plan yapıldığını kaydederek, “Haziran ve Kasım seçimlerinde bunu yaptılar. Fakat, baktılar ki beyhude. HDP’nin yeşerdiği fidanlığın her geçen gün aldığı saldırılara rağmen geliştiğini ve büyüdüğünü gördük. Bu fidanlığı iktidar örtülü bir şekilde bunu yok etmek yerine, aleni bir şekilde bir cephe aldı. Bir tarafta ‘cumhur ittifakı’ kurdular, diğer taraftan da  adına ‘millet ittifakı’ dediler. Her iki ittifak da zahiren rakip görünse de, hedeflerinde aleni bir şekilde HDP’yi baraj altına çekmek var. Ama emin olun, bunu başaramayacaklar” dedi.
 
Erdoğmuş'un konuşmasından sonra, HDP Urfa aday adayları tanıtımına geçildi.  55 kişilik bir listeden oluşan aday adayların isimlerinin okunmasının ardından program sona erdi.