Güngördü: Hasankeyf sular altında kalmasın

img
İSTANBUL- İşine geri dönmek için eylemde olan Kenan Güngördü, Hasankeyf'in Hasankeyf'in sular altında kalmasına tepki gösterdi. 
 
İstanbul'un Zeytinburnu Belediyesi'nde taşeron işçi olarak çalışırken Kanun Hükmünde Kararnameyle (KHK) işinden ihraç edilen Kenan Güngördü'nün  "İşimi Geri İstiyorum" diyerek başlattığı oturma eylemi 434'üncü gününde devam etti. Güngördü bugünkü eylemini,  Hasankeyf'e ithaf ettiğini belirtti.
 
Çok sayıda kurum temsilcisi ve kişinin destek verdiği açıklamada, "Hasankeyf ve Dicle Nehrine Sahip Çık, 7-8 Haziran Hasankeyf İçin Küresel Eylem Günü" pankartı açıldı.
 
Eyleme destek veren yurttaşlardan Ufuk Güneş, "Devlet işçi ağaç deniz tanımadan katletmeye devam ediyor, Kenan Güngördü'nün  yoldaşları olarak destek olmaya geldik" dedi.
 
'YÖNETİM DEĞİŞTİ AMA ZİHNİYET AYNI'
 
Daha sonra konuşan Güngördü ise "Hasankeyf’in sular altında kalmasına bir kültürün bir tarihin yok edilmesine sessiz kalamazdım" diyerek herkesi tarihe ve doğaya sahip çıkmaya çağırdı.  
 
Güngördü, işine son verilmesi sonrası yaşadığı dava sürecine dair de konuşarak, "Belediye yönetimi değişti ama zihniyet aynıdır, oligarşik bir yönetimle karşı karşıyayım. Yönetim değişmesine rağmen  mahkeme kararı uygulanmıyor" dedi. 
 
Güngördü, mücadelesine devam edeceği mesajı verdi.