İşten atılınca belediye önünde oturma eylemi başlattı

img

İSTANBUL- "Taşeron düzenlemesi" ile işten çıkarıldığı Zeytinburnu Belediyesi'nde önünde oturma eylemi başlatan Kenan Güngördü, işine geri dönene kadar eylemine devam edeceğini söyledi. 

Zeytinburnu Belediyesi’nde çalılan 11 taşeron işçi, 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile getirilen "Taşeron düzenlemesi" kapsamında işten çıkarıldı. İşine son verilen işçilerden Kenan Güngördü, karar üzerine belediye önüne gelerek oturma eylemi başlattı. 
 
"İşimizi ekmeğimizi geri istiyoruz” ve “Taşerona kadro dediniz işten attınız" pankartı açan Güngördü'ye, Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu (KESK) İstanbul Şubeler Platformu, Dev Sağlık İş ve Ataşehir ile Beşiktaş Belediyesi'nde çalışan işçiler de destek verdi. 
 
‘HUKUKSUZLUĞA VE KANUNSUZLUĞA SON VERİN’
 
Belediyedeki Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nde çalışırken işinden atılan Kenan Güngördü, "En doğal hakkımız elimizden alındı. Bizler işimizi geri istiyoruz. Hiçbir güvenlik sorunumuz yoktur. Buna rağmen hiçbir açıklama yapılmıyor. Bu hukuksuzluğa ve kanunsuzluğa bir son verin" dedi.
 
‘İŞİMİZ EKMEĞİMİZ VE ONURUMUZDUR’
 
Güngördü, belediye yetkilileri ile diyalog yolu seçtiklerini ancak henüz çözüm bulamadıklarını da belirtti. Güngördü, "20 yıllık taşeron işçisiyim. Şimdiye kadar gerekli şartları taşıyordum da şimdi ne oldu? Emek mücadelemiz işimizi geri alana kadar devam edecek. Bu yanlıştan dönün çünkü; işimiz, ekmeğimiz ve onurumuzdur. Alacağız" diye konuştu. 
 
MÜCADELEYE DEVAM
 
Güngördü yaptığı açıklama ardından belediye önünde oturma eylemine geçti. Her gün belediye önünde 1 saatlik oturma eylemi yapacağını açıklayan Güngördü, "Ölene kadar mücadeleye devam. Bir sonuç çıkmazsa da ilerleyen zamanlarda eylemimi açlık grevi ile devam ettireceğim" dedi.