Batman’da 'Değişim Grubu'nu oluşturan iş insanları adaylarını belirledi

img

BATMAN - Batman Sanayi ve Ticaret Odası seçimleri için “Değişim Grubu” adı altında bir araya gelen bir grup iş insanı, Mehmet Ekinci'yi aday gösterdi.

Batman Sanayi ve Ticaret Odası’nın yeni yönetimi, Nisan ayında yapılması planlanan seçim sonucunda belirlenecek. Seçime ilişkin hazırlıklar yapılırken, adaylarda netleşmeye başladı. 
 
Ranta karşı, yerelden çözüm odaklı bir yönetim anlayışıyla hareket eden bir grup iş insanı “Değişim Grubu” adı altında bir araya geldi. Grup düzenledikleri basın toplantısı ile destekleyecekleri başkan adaylarını açıkladı. 
 
Toplantıya görevden alınan DBP’li Batman Belediyesi Eş Başkanı Sabri Özdemir, HDP İl Örgütü yöneticileri, TMMOB, SES, Eğitim Sen ve İHD yöneticileri de katılarak destek verdi.
 
Yapılan açıklamada seçimlerde aday olarak iş insanı Mehmet Ekinci'nin destekleneceği ifade edildi.
 
Kendisine ilişkin hazırlanan tanıtım videosunun izletilmesinin ardından konuşan Ekinci, sanayi ve ticaret odalarının rant amaçlı çalıştıkları üzerinde durdu. Son oda seçiminde dokuz olan oda sayısının yediye indirildiğini hatırlatan Ekinci, “Bu yaklaşım hatalıdır. Sorunları çözmek önceliğimiz. Kazandığımız durumda rant için değil çözüm olmak için çalışacağız. Sorunları çözmek adına oda sayısını 23'e çıkarmayı hedefliyoruz. Yerinde bir yönetim ile Batman'ın sağlıklı kalkınmasını sağlamayı önümüze hedef olarak koyacağız" dedi.