KHK’lilerin eylemi 155’inci haftasında

img

İZMİR- KHK ile işlerinden atılan kamu emekçilerinin, işlerine geri dönmek amacıyla başlattıkları oturma eylemi 155’nci haftasına girdi.

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile işlerinden atılan kamu emekçilerinin, işlerine geri döndürülmesi için başlatılan oturma eylemleri 155’nci haftasında da devam etti. Karşıyaka Çarşı'nda yapılan eylemde kamu emekçileri sık sık, "KHK'lar gidecek, Biz Kalacağız", "Baskılar Bizi Yıldıramaz", "Yaşasın Sınıf Dayanışması" sloganları attı. "İhraçlarınıza, Açığa Almalarınıza, Sürgün ve Cezalarınıza Teslim Olmayacağız" yazılı pankart açıldı. Açıklamaya İzmir Büyükşehir Belediyesinden KHK ile işten atılan işçiler de destek verdi.

Basın açıklamasını Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu'na (KESK) bağlı Eğitim Sen İzmir 2 No’lu Şube Başkanı Veysel Beyazadam okudu.

'MUHALİFLER İHRAÇ EDİLDİ'

155 haftadır KHK'ler ile işlerinden ihraç edilen arkadaşları için aynı alanda toplandıklarını söyleyen Beyazadam, "Her defasında söylediğimiz gibi ihraç edilen arkadaşlarımızın darbeyle en ufak ilişkisi yoktur, olamaz da! Bunu siz de biliyorsunuz. 15 Temmuz darbe girişimini bahane ederek siyaseten muhalif gördüğünüz arkadaşlarımızı da ihraç ettiniz. Onlar hakikatin yanında oldukları için muhalifti sizler için. Onlar demokrasinin, barışın, özgürlüğün ve insan haklarının yanında oldukları için muhalifti sizler için" dedi.

‘ARKADAŞLARIMIZ İŞLERİNE GERİ DÖNECEK’

KHK'larla işten atılan kamu emekçilerinin işlerine geri döneceklerine inandığını belirten Beyazadam, "Göreceksiniz ki bu kaçınılmaz son olacak. İhraç edilen arkadaşlarımız işlerine iade edilecek ve ancak o zaman hukukun kırıntılarından söz edebileceğiz ve ancak o zaman adaletin başlayabileceğini göreceğiz ve ancak o zaman normalleşmenin başlayabileceğinden söz edebileceğiz. O günler yakındır ve mecburdur" diye konuştu.

Beyazadam, son olarak KHK hukuksuzluğunun sonlandırılması talebinde bulundu.