Rusya Savunma Bakanlığı AA’yı yalanladı

  • dünya
  • 18:56 27 Haziran 2018
  • |
img
HABER MERKEZİ - Rusya Savunma Bakanlığı, Suriye'nin güneyindeki gerilimi azaltmak üzere Rusya’nın ABD ve Ürdün ile vardığı anlaşmadan çekildiğine dair haber servis eden Anadolu Ajansı'nı yalanladı
 
Rusya Savunma Bakanlığı, bugün geçtiği bir haber nedeniyle Anadolu Ajansı (AA) yalanladı. AA servis ettiği haberinde, "Rusya, Suriye'nin güneyinde ABD ve Ürdün ile müzakere ettikleri özel anlaşmaya tabi ateşkes rejiminin sona erdiğini duyurdu. Rusya'nın Lazkiye'deki Hmeymim hava üssünün sosyal medya hesabında askeri muhaliflerin ateşkese uymadığı öne sürüldü" ifadelerini kullanmıştı.
 
SAHTE HESABA DAYANARAK HABER YAPILDI
 
Rusya Savunma Bakanlığı'ndan yapılan habere ilişkin açıklamada ise, "Türk haber ajansı AA'nın Hmeymim üssünün sahte sosyal medya hesabına dayanarak verdiği Rusya'nın güney gerilimi azaltma bölgesi anlaşmasından çekildiğine dair haberi gerçeklerle bağdaşmıyor. Hmeymim üssünün sosyal medyada herhangi bir sayfası veya hesabı bulunmuyor" denildi.
 
Bakanlık, Suriye'deki Rus güçlerinin faaliyetleriyle ilgili tüm bilgilerin yalnızca Rusya Savunma Bakanlığı temsilcileri tarafından ve bakanlığın internetteki resmi kaynakları üzerinden paylaşıldığını da vurguladı.