Hollande: Efrin’de vurulanlar DAİŞ’e karşı mücadele edenlerdir

img

HABER MERKEZİ – PYD Paris Temsilcisi Xalid İsa’nın görüştüğü Fransa eski Cumhurbaşkanı François Hollande, “Efrin’de vurulanlar DAİŞ’e karşı mücadele edenlerdir” dedi. 

PYD Paris Temsilcisi Xalid İsa, Fransa eski Cumhurbaşkanı François Hollande ile bir araya geldi. Yapılan görüşme ardından kısa bir açıklama yapan Hollande, bugünkü görüşmelerinde birkaç başlık olduğunu söyledi.
 
Temel gündemin ise Türkiye’nin Efrin’e yönelik düzenlediği hava saldırılarının durması, hava sahasının kapatılması için girişimde bulunulması olduğunu vurgulayan Hollande, “Hatırladığınız gibi bugün vurulanlar, DAİŞ’e karşı mücadele eden, aynı zamanda koalisyona yardım eden, Rakka’da aynı zamanda Araplara yardım edenlerdi. Cumhurbaşkanlığım döneminde Suriye ve Irak’taki koalisyon ile geliştirdiğimiz mücadelede Kürtlerle sürekli bir ilişki içerisindeydik. Bugünkü görüşmemizin içeriği de bu konular etrafındaydı” dedi.
 
Hollande’dan sonra söz alan İsa ise, Fransa’nın Kobanê döneminde uluslararası güçlerin desteği bakımından ilk harekete geçen ülke olduğunun altını çizdi. İsa, aynı hassasiyetin Efrin için de gösterilmesi gerektiğini belirtti.