Suriye'nin yeniden inşasında Çin atağı

  • dünya
  • 16:45 12 Şubat 2018
  • |
img

HABER MERKEZİ - Çin'in Şam Büyükelçisi Çi Çianjin, ''Suriye’deki yıkıcı ihtilaflar ardından Çin’in bu ülkenin geleceğinde daha aktif rol oynamasının zamanı geldiğini düşünüyoruz'' açıklamasında bulundu. 

Çin'den Suriye'nin yeniden inşası ve kalkınması sürecinde daha büyük rol oynayacağı yönünde açıklama geldi. Ülkesinin Şam'daki Muvasat Üniversitesi Hastanesi'nde yapımına katkıda bulunduğu acil servisi ziyaret eden Çin'in Şam Büyükelçisi Çi Çianjin, ''Suriye’deki yıkıcı ihtilaflar ardından Çin’in bu ülkenin geleceğinde daha aktif rol oynamasının zamanı geldiğini düşünüyoruz'' dedi.
 
''Tüm çabaları Suriye'nin yeniden inşası ve kalkınmasına odaklamanın zamanı artık geldi. Çin, Suriye halkına ve hükümetine daha fazla yardım sağlayarak bu süreçte daha büyük rol oynayacak'' vurgusu yapan Çianjin, Suriye’nin yeniden inşa edilmesi sürecinde bu ülkenin yasal yönetimiyle işbirliği yaparak her geçen gün daha ciddi katkıda bulunacaklarını dile getirdi.
 
Çinli elçi, ülkesinin yaptığı bağışların, Suriye halkına verilen sağlık hizmetlerinin düzelmesine yardımcı olması umduğunu, bu yardımların Suriye ile Çin'in hem halkları hem de yönetimleri arasındaki derin dostluğun en net kanıtı olduğunu ifade etti.